Dubea kontakty

Sídlo firmy Provozovna Obchodní oddělení

Dubea s.r.o.

Za poštou 12

100 00 Praha 10

Dubea s.r.o.

Dubenec 136

544 55 Dubenec

Dubea s.r.o.

Dubenec 136

544 55 Dubenec

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Ing. Jakub Hašek

tel: +420 499 694 131

 
 
 

Historie společnosti Dubea

Firma Dubea byla založena panem Josefem Šmídem v roce 1888. Původní cukrářská výroba se postupně rozšiřovala o výrobu medových perníků. Původně řemeslná výroba se rychle rozvíjí a po první světové válce přerůstá ve výrobu tovární. V této době jsou již perníkové výrobky nosným výrobním programem firmy. Nejznámějším výrobkem byl tehdy strouhací perník (tzv. žebrový) vyráběný ze žitné mouky. Balený do voskového papíru a dřevěných beden se již tehdy rozesílal po celých Čechách i Slovensku, dokonce i na Podkarpatskou Rus. Kromě strouhacího perníku se vyrábí klasický medový perník různých tvarů, plněný různým džemem nebo šlehanou cukrářskou náplní a polévaný bílkovou, cukrovou nebo čokoládovou polevou. Dochází k velkému rozmachu firmy, který na čas zpomalila válka.

V období 2. světové války firma pokračuje v tradiční výrobě, ale je řízena německým správcem.

Po válce firmu Dubea převzal opět původní majitel. Na výzvu ministerstva průmyslu ČR se firma intenzivně zapojila do programu urychleného zpracování státních zásob cukru. Ani výroba ve dvou směnách nestačí uspokojit zájem obchodníků. Slibný rozvoj firmy přerušil rok 1948, kdy byla firma Dubea znárodněna a začleněna do n. p. Pardubický perník. Výroba pokračovala z části původním sortimentem a dále výrobou tzv. pardubického perníku.
V roce 1991 byl v restituci podnik navrácen dědicům původního majitele. Devastovaný a zastaralý provoz byl rekonstruován a modernizován a výroba se postupně vrátila k tradičním osvědčeným recepturám původních zakladatelů. Firma si zakládá na zpracování z kvalitních surovin a na přesném dodržování starodávných receptur přípravy perníkového těsta. Vysoký podíl včelího medu dává našim výrobkům nezaměnitelnou chuť, zaručuje dlouhodobou vláčnost a speciální mix perníkového koření i nezaměnitelnou vůni.

Roční produkce je cca 7 mil. kusů perníků. Od konkurence nás odlišuje nejen kvalita, ale široká paleta výrobků.